Chia semínka černá 50g

Chia semínka jsou malý přírodní zázrak. Obsahují velký rozsah živin, zejména antioxidantů, minerálů a bílkovin. Pokud je smícháme s vodou, zvětší svůj objem až na 10ti násobek.

skladem

Zadejte Váš e-mail:

Množství:

Cena / ks:

40.00 Kč

Popis produktu

Chia semínka černá 50g

Chia semínka jsou malý přírodní zázrak. Pokud je smícháme s vodou, zvětší svůj objem až na 10ti násobek. A nemusí to být jenom voda, chia semínka dokáží do sebe absorbovat jakoukoliv tekutinu, třeba ovocný džus nebo mandlové mléko. Díky tomu dokáží chia semínka v našem těle udržet dostatek vody, živin a minerálů během celého dne a zabraňují tak dehydrataci našeho organismu. Navíc pokud je smícháme s tekutinou, vytvoří pojivý gel, který můžeme využít i při pečení. Tuto jedinečnou vlastnost ocení především všichni, kteří nechtějí nebo nemohou používat v kuchyni například vajíčka (které jsou živočišného původu). Využití těchto semínek je opravdu nespočet. Zkuste si je přidat do ranní ovesné kaše, smíchat s jakoukoliv tekutinou, kterou pijete po celý den, nebo vyzkoušet vyhlášený chia pudink!

O chia semínkách se právem mluví v superlativech. Tyto miniaturní plody v sobě skrývají až neuvěřitelně velký rozsah živin, zejména antioxidantů, minerálů a bílkovin. Odborníci na zdravé stravování je chválí i kvůli nenasyceným mastným kyselinám, známým jako 3 a 6 omega. Necelou polovinu objemu chia semínek tvoří vláknina. Ta je nepostradatelná pro každého, kdo trpí nedostatkem pohybu nebo má sedavé zaměstnání. Vlákniny je v nich dokonce 2x víc než v oblíbených ovesných vločkách.

  1. Z vitamínů nesmíme zapomenout na vitamíny B, C, A a E, zajímavá je i pestrá škála minerálů.
  2. Chia semínka obsahují 5x více vápníku než mléko.
  3. Bohatě zastoupen je i draslík, hořčík, sodík, zinek, fosfor, mangan, bór a železo.
  4. Hořčíku mají tato drobná semínka až 10x více než brokolice, která se řadí mezi top zeleninu, pokud jde o výskyt tohoto minerálu.
  5. .Plody Šalvěje hispánské jsou štědrá i na selen, je ho tu 3x více než ve lněných semínkách.
  6. Chia semínka strčí do kapsy i známou „draslíkovou bombu“, a tou jsou banány.

Výrobce: Ochutnej ořech - Ořechy a sušené plody s.r.o. (Čakovec 33, Čakov)

TIP

Máte dotazy k produktu?

Napište a my Vám odpovíme.

pozadí s bylinami

Buďte v obraze!

Přihlaste se k odběru novinek ze světa NaturWay.cz.
Stačí zadat svůj e-mail a my vám budeme cca 2x měsíčně posílat zajímavé informace o bylinkách. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Před zadáním e-mailové adresy si prosím přečtěte naše zásady ochrany osobních údajů ZDE. Děkujeme. 

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru.
ikona

Výroba řady NaturWay

ikona

Doprava zdarma - informace ZDE

ikona

Vlastní zpracování bylin