Zákazníkpřihlásit / registrovat

Nákupní košík je prázdný.

Jste zde:

Vyhledávání

Kuklík městský - Geum urbanum

3. února 2016

Co jste možná nevěděli

Seznamte se


Kuklík městský patří do čeledi Rosaceae (Růžovité), najdeme ho po celé Evropě ve Skandinávii nebo Rusku. Nejčastěji na stanovišti jako jsou křoviny, okraje lesů, parky, louky, staré zahrady a další typy takovýchto míst.


A proč právě Kuklík?


Jeho nať má velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Jeho jedna z obsahových látek je Eugenol (tato látka je obsažena např. i v hřebíčku). Má dezinfekční a adstringentní účinky, proto je vhodný jako kloktadlo, při různých zánětech dutiny ústní, nosohltanu nebo ochrana a pomoc před moderním „strašákem" paradentózou. Další důležitou složkou Kuklíku jsou třísloviny především gallotaniny, ty jsou původcem adstrindentního účinku jako Eugenol. A za zmínění určitě stojí i fenolické glykosidy, které příznivě působí na trávení.


Na co tedy použít Kuklík?


Právě díky jeho účinkům, zmíněných výše, je skvělým pomocníkem při průjmech, zažívacích potíží, paradentóze, dezinfekci dutiny ústní a nosohltanu. V lidovém léčitelství se ještě uvádí použití při křečích, děložním krvácení - které zastavuje, na žaludeční vředy nebo na snížení horečky. Laboratorní testy (jak uvádí na svých stránkách celostnimedicina.cz) prokázaly, že snižuje krevní tlak. Detoxikace organismu je v dnešní době taktéž ceněnou vlastností (jak píše na svých stránkách Dr. Zbyněk Mlčoch)


Lze použít i zevně?


Ano. Kuklík má výborný účinek na hemeroidy, již zmíněná kombinace dezinficiens a adstringens k tomu to použití přímo vybízí. Dobře se uplatní při léčbě omrzlina a jako dermatologikum - zanícené rány.


Může mi ublížit?


Dosud nebyli popsány žádné nežádoucí účinky Kuklíku městského ani jeho interakce. Dalo by se tedy usoudit, že se jedná o bezpečnou rostlinu, s výjimkou osob, které jsou na ni senzitivní nebo alergické.


Jak užívat?


Nať Kuklíku je možné užívat ve formě macerátu nebo nálevu. Macerát se připraví zhruba v poměru 1:3 bylinné drogy a studené vody nebo lihu a nechá se 6 hodin vyluhovat. Nálev je v podstatě klasická příprava čaje, tedy přelití byliny (obvykle 1-2 ČL) 250ml vroucí vody, doba louhování je 5-8 minut.
                                                    

                Zdroje: Léčivé rostliny - Ottův průvodce přírodou, web: celostnimedicina.cz;bylinyprovsechny.cz